Ład korporacyjny

DEGIRO to firma inwestycyjna założona w Amsterdamie 3 czerwca 2009. Dowiedz się więcej o strukturze prawnej i jednostkach regulujących DEGIRO oraz poznaj nasz Zarząd i Radę Nadzorczą.

Nadzór nad DEGIRO

Nadzór nad DEGIRO

DEGIRO, zgodnie z prawem holenderskim, jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością „Besloten Vennootschap”. Od 1 sierpnia 2020 DEGIRO jest w całości własnością flatex AG. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

DEGIRO charakteryzuje się dwupoziomową strukturą zarządzania, składającą się z Zarządu i Rady Nadzorczej. Zarząd odpowiada za bieżące zarządzanie firmą i długoterminową strategię. W Zarządzie wprowadzono podział obowiązków, przy czym każdy z członków Zarządu ma swoje własne cele. Natomiast Rada Nadzorcza jest odpowiedzialna za nadzorowanie i doradzanie Radzie Dyrektorów. Uważamy, że zarząd dwupoziomowy jest najbardziej kompletnym rozwiązaniem zapewniającym prawidłowe kontrole i równowagę w firmie.

Ponadto, DEGIRO podlega nadzorowi behawioralnemu Dutch Authority for the Financial Markets (AFM). Licencja AFM pozwala DEGIRO na świadczenie usług inwestycyjnych od 17 września 2009. Ponadto, Holenderski Bank Centralny (DNB) oferuje offers nadzór ostrożnościowy. Zastosowanie ma również Dutch Investor Compensation Scheme (Beleggerscompensatiestelsel) więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Zarząd

Esmond Berkhout

Esmond Berkhout

DEGIRO CEO
od 1 stycznia 2019

Esmond dołączył do DEGIRO jako Chief Operations Officer. Wcześniej zajmował stanowisko Chief Compliance Officer w GarantiBank International N.V. Esmond był również Director Compliance w Kempen & Co. Ponadto pracował również we wcześniej wspomnianej AFM. Jego ostatnią funkcją było dowodzenie zespołem Market Entry Division.

Peter Verberne

Peter Verberne

DEGIRO CFRO
od 1 stycznia 2018

Peter miał swoją własną firmę o nazwie IN2Risk. Był on również tymczasowym CFRO w Delta Lloyd i Argenta. Wcześniej zajmował stanowisko CFO i CRO w firmie świadczącej usługi finansowe, Nationale-Nederlanden oraz Head of Management- & Financial Accounting w ING Real Estate Finance.

Andreas Holmberg

Andreas Holmberg

DEGIRO CTO
od 1 stycznia 2019

Przed rozpoczęciem pracy w DEGIRO, Andreas zajmował stanowisko Head of Digital Business Interactive w Cognizant oraz wcześniej jako Consulting Director, Tax & Utilities Global Business Unit w Oracle. Zajmował również stanowisko Senior Technical Project Manager w Stratus.

Peter Verberne

Stefan Armbruster

DEGIRO COO
od 10 grudnia 2020

Przed dołączeniem do DEGIRO, Stefan był dyrektorem zarządzającym, Co-Head B2C we flatex Bank AG. Jego głównym celem był komercyjny rozwój w obrębie partnerstw produktowych, oferowanych produktów i działu obsługi klienta. Oprócz tego Stefan był członkiem komitetu IT. Przed objęciem stanowiska we flatex Bank AG, Stefan był między innymi członkiem zarządu Banku Vontobel Europe AG, Global Co-Head Retail Structured Products w Deutsche Bank AG i dyrektorem ds. Produktów strukturalnych w ABN AMRO Bank AG.

Rada nadzorcza

Ben Knüppe

Przewodniczący Rady Nadzorczej DEGIRO
od 10 stycznia 2019

Ben był partnerem w AKD. Ponadto, był on CEO Dexiabank Nederland i jest powiernikiem w razie bankructwa DSB Bank. Był również doradcą, kuratorem i administratorem kilku przedsiębiorstw. Przed zajęciem stanowiska w Radzie Nadzorczej DEGIRO, był członkiem Rady Nadzorczej ASZ Dordrecht przez 11 lat.

Frank Niehage

Członek Rady Nadzorczej DEGIRO
od 21 sierpnia 2020

Frank posiada duże doświadczenie we wszystkich segmentach bankowości detalicznej i komercyjnej. Wieloletni członek zarządu instytucji finansowych. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego w Goldman Sachs i dyrektora generalnego Bank Sarasin AG. Wcześniej Frank pełnił wysokie funkcje w Commerzbanku, Credit Suisse, UBS i międzynarodowej firmie prawniczej Beiten Burkhardt zarówno w Niemczech, jak i w Azji.

Ada van der Veer

Członek Rady Nadzorczej DEGIRO
od 19 sierpnia 2019

Ada była Dyrektorem Stranergy od 2007. Wcześniej, była CEO w Currence Holding i General Manager w różnych jednostkach: PIN BV., iDEAL B.V., Currence Incasso B.V., Acceptgiro B.V. i Chipknip B.V. Od 2000 do 2002, Ada była CEO w Division KPN Business Solutions. Ponadto, zasiadała na kierowniczych stanowiskach w Achmea Bank Holding B.V. i Staal Bankiers N.V. Oprócz zasiadania w Radzie Nadzorczej DEGIRO, Ada jest obecnie Przewodniczącą lub Członkiem w 4 innych Radach Nadzorczych, wykłada na kilku uniwersytetach oraz doradza/nadzoruje.

Uwaga: Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Możesz stracić (część) swojego depozytu. Radzimy inwestować jedynie w te produkty, które są zgodne z Twoją wiedzą i doświadczeniem.

Uwaga:
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Możesz stracić (część) swojego depozytu. Radzimy inwestować jedynie w te produkty, które są zgodne z Twoją wiedzą i doświadczeniem.