Ład korporacyjny

Zapraszamy do zapoznania się z naszą strukturą prawną, organami regulacyjnymi oraz do poznania Zarządu Oddziału, Zarządu flatexDEGIRO Bank AG i członków Rady Nadzorczej flatexDEGIRO Bank AG.

Jak powstała nasza firma

DEGIRO B.V. zostało założone w Amsterdamie 3 czerwca 2009 roku. W 2020 roku, ponad dekadę później, holenderska firma DEGIRO B.V. została kupiona przez niemiecką spółkę flatex AG. W maju 2021 r. obie firmy oficjalnie połączyły się, stając się flatexDEGIRO Bank AG. flatexDEGIRO Bank AG nadal działa jako dwóch oddzielnych brokerów na swoich rynkach pod markami flatex i DEGIRO. Fuzja pozwoliła nam połączyć nasze doświadczenie i wiedzę oraz stać się wiodącym brokerem w Europie.

Wewnętrzny nadzór

Aby zapewnić kompleksowy nadzór nad naszą działalnością, wdrożyliśmy strukturę zarządzania składającą się z trzech poziomów.

Przede wszystkim holenderski oddział flatexDEGIRO Bank posiada własny Zarząd Oddziału. Zarząd Oddziału składa się z dwóch Kieroników Oddziału i jest odpowiedzialny za codzienną działalność DEGIRO. W zespole Zarządu Oddziału istnieje wyraźny podział obowiązków, a każdy z Kierowników Oddziału ma swoje własne obszary działania.

Rada Dyrektorów flatexDEGIRO Bank AG jest odpowiedzialna za bieżące zarządzanie i ustalanie długoterminowej strategii firmy. Jeśli chodzi o ustalanie strategii DEGIRO, Rada Dyrektorów ściśle współpracuje z Zarządem Oddziału.

Rada Dyrektorów jest nadzorowana przez Radę Nadzorczą banku. Rada Nadzorcza jest odpowiedzialna za nadzorowanie i doradzanie Zarządowi.

Zewnętrzny nadzór

flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, działający pod nazwą DEGIRO, jest holenderskim oddziałem flatexDEGIRO Bank AG. flatexDEGIRO Bank AG jest przede wszystkim nadzorowany przez niemiecki organ nadzoru finansowego (BaFin). W Holandii flatexDEGIRO Bank Dutch Branch jest zarejestrowany w DNB i nadzorowany przez AFM i DNB.

Nasz wpis w rejestrze publicznym DNB można znaleźć tutaj.

01

Zarząd Oddziału
DEGIRO

Frans Kuijlaars

Frans Kuijlaars

Kierownik oddziału – Obsługa klienta i zarządzanie krajowe

Frans koncentruje się na obsłudze klienta i zarządzaniu krajowym.

Frans dołączył do grupy flatexDEGIRO jako Kierownik Krajowy na Holandię w flatexDEGIRO Bank AG. W trakcie swojej kariery Frans zdobył znaczące doświadczenie jako bankier, koncentrując się na bankowości detalicznej i inwestycyjnej. Zajmował różne stanowiska między innymi w ABN AMRO, Royal Bank of Scotland i BNP Paribas.

Giscard Monod de Froideville

Giscard Monod de Froideville

Kierownik Oddziału – ds. komercyjnych

Giscard koncentruje się na strategii Marketingowej i Komunikacyjnej dla 15 europejskich rynków, na których działa DEGIRO, a także pełni funkcję CMO.

Giscard rozpoczął pracę w DEGIRO jako niezależny międzynarodowy konsultant ds. strategii marki i marketingu, a następnie dołączył na pełny etat jako globalny kierownik ds. marketingu. Giscard zdobył znaczące doświadczenie w marketingu jako konsultant lub kierując zespołami marketingowymi w różnych firmach, takich jak Bunq, Yearn i Pricewise.com.

Shape group

02

Zarząd
flatexDEGIRO
Bank AG

Benon Z. Janos

Dr. Benon Z. Janos

Co-CEO flatexDEGIRO AG i flatexDEGIRO Bank AG

Stephan Simmang

Stephan Simmang

Co-CEO flatexDEGIRO AG i flatexDEGIRO Bank AG

Dr. Matthias Heinrich

Dr. Matthias Heinrich

CRO flatexDEGIRO Bank AG

Steffen A. Jentsch

Steffen A. Jentsch

CPO flatexDEGIRO Bank AG

Jens Möbitz

Jens Möbitz

Działania operacyjne i finansowe dotyczące klientów flatexDEGIRO Bank AG

Christiane Strubel

Christiane Strubel

Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich flatexDEGIRO Bank AG i Członek Zarządu flatexDEGIRO AG

03

Rada Nadzorcza
flatexDEGIRO
Bank AG

Martin Korbmacher

Martin Korbmacher

Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku

Stefan Müller

Stefan Müller

Członek Rady Nadzorczej Banku

Aygül Ōzkan

Aygül Ōzkan

Członek Rady Nadzorczej Banku

Stefan Müller

Britta Lehfeldt

Członek Rady Nadzorczej Banku

Aygül Ōzkan

Herbert Seuling

Członek Rady Nadzorczej

Nasza historia

Nasza podróż rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy zrewolucjonizowaliśmy branżę inwestycji detalicznych, uruchamiając nasze usługi w Holandii. Zaledwie 10 lat później z dumą staliśmy się jednym z wiodących brokerów w Europie, oferując nasze usługi w 15 krajach w całej Europie.

10 lat DEGIRO

W 2023 r. zostaliśmy wyróżnieni kilkoma nowymi nagrodami, dzięki czemu łączna liczba naszych międzynarodowych nagród przekroczyła 100. Świętowaliśmy również naszą 10. rocznicę i jesteśmy dumni, że staliśmy się jedną z najczęściej używanych platform w Europie, z ponad 750 000 inwestorów w Holandii i 2,6 miliona w ogóle.

Trwający rozwój

W 2022 r. osiągnęliśmy 2 mln klientów w Europie i przekroczyliśmy 100 tys. klientów we Włoszech i Portugalii. Z dumą odebraliśmy również nowe nagrody, co daje nam łącznie ponad 100 międzynarodowych wyróżnień. Wciąż pracowaliśmy nad ulepszeniem naszej platformy, dodając nowe funkcje, takie jak tryb ciemny i listy najlepszych instrumentów.

Ulepszona platforma

W 2021 r. dodaliśmy obszerną ilość danych finansowych, takich jak ratingi ESG czy opinie analityków i rozpoczęliśmy wdrażanie kont gotówkowych flatexDEGIRO, nowego rozwiązania do przechowywania niezainwestowanych środków. Zaczęliśmy również oferować inwestowanie na Tradegate Exchange, umożliwiając handel przed i po godzinach otwarcia rynków.

Następny rozdział

W 2020 roku połączyliśmy siły z flatex AG, stając się jednym z największych brokerów w Europie. Zostaliśmy również włączeni do SDAX, dzięki czemu flatexDEGIRO stał się jedną ze 160 największych spółek giełdowych w Niemczech. Wspólnie zaczęliśmy oferować nasze usługi ponad 1 milionowi inwestorów.

Nowa platforma inwestycyjna

W 2019 roku uruchomiliśmy naszą nową platformę inwestycyjną w oparciu o opinie naszych klientów i zmieniającą się technologię. Dzięki naszym inwestorom w tym roku ponownie otrzymaliśmy wiele międzynarodowych nagród.

Więcej klientów & więcej nagród

W 2018 roku przekroczyliśmy liczbę 350 000 klientów. Staliśmy się niezawodnym i godnym zaufania brokerem, zdobywając ponad 40 międzynarodowych nagród brokerskich, w tym nagrody dla najlepszego brokera i najlepszej aplikacji mobilnej, przyznawane przez Financial Times i Investors Chronicle.

Top-5 w Europie

W 2017 roku dotarliśmy do ponad 200 000 klientów i staliśmy się jednym z pięciu największych brokerów w Europie pod względem liczby transakcji rocznie. Nadal zdobywaliśmy liczne nagrody, w tym nagrodę dla najlepszego brokera w Niemczech od Handelsblatt Broker Comparison

Największy broker w Holandii

W 2016 roku staliśmy się największym brokerem internetowym w Holandii pod względem liczby obsługiwanych transakcji rocznie. Powitaliśmy również Szwajcarię w naszej rodzinie, czyniąc ją 15. krajem, który może korzystać z naszych niewiarygodnie niskich opłat.

Switzerland

Rozwój

W 2015 roku kontynuowaliśmy rozwój w Europie Północnej i we Włoszech oraz uruchomiliśmy naszą angielską platformę w Wielkiej Brytanii. W tym czasie otrzymaliśmy kilka międzynarodowych nagród, w tym prestiżową nagrodę Golden Bull Award w Holandii.

Sweden Denmark Italy Norway Finland United%20Kingdom Ireland

Ekspansja na 9 krajów

W 2014 roku rozpoczęliśmy ekspansję, oferując nasze usługi w dziewięciu krajach europejskich. Na rynku holenderskim zdobyliśmy nagrodę dla najlepszego brokera i ogłosiliśmy partnerstwo z Euronext.

France Czech Austria Germany Spain Poland Hungary Greece Portugal

Początek DEGIRO

W 2013 roku uruchomiliśmy usługi w Holandii, umożliwiając wszystkim naszym klientom detalicznym inwestowanie z niewiarygodnie niskimi opłatami. Był to początek naszej misji: uczynienia globalnego handlu dostępnym i przystępnym cenowo dla każdego.

Netherlands

Państwa podróż inwestycyjna zaczyna się tutaj

Otwarcie konta za darmo dołączą Państwo do ponad 2,5 miliony inwestorów korzystających z naszej przyjaznej użytkownikowi platformy.

Uwaga:
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Mogą Państwo stracić (część) zainwestowany kapitał. Sugerujemy inwestować tylko w instrumenty finansowe, które odpowiadają Państwa wiedzy i dośwaidczeniu. Nie jest to rada inwestycyjna.

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem.

icon_close

Chcemy wzmocnić pozycję ludzi, aby stali się najlepszymi inwestorami, jakimi mogą być. Oferując wszechświat możliwości i wyborów na naszej przyjaznej dla użytkownika platformie, usuwamy bariery, aby inwestowanie było dostępne dla każdego: początkujących lub doświadczonych inwestorów. Otrzymują Państwo dostęp do szerokiej gamy produktów na ponad 50 światowych giełdach, aby mieć swobodę inwestowania, wedle uznania. W naszym świecie otrzymują Państwo również świetny stosunek jakości do ceny. W żadnym stopniu nie rezygnując z jakości, bezpieczeństwa i zakresu naszych usług inwestycyjnych, oferujemy niewiarygodnie niskie opłaty. Priorytetowe traktowanie Państwa potrzeb pomogło nam stać się wiodącym europejskim brokerem online. Dowodem na nasz sukces jest ponad 2,5 miliony klientów i ponad 100 międzynarodowych nagród.

flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, zagraniczny oddział flatexDEGIRO Bank AG | Amstelplein 1, 1096HA Amsterdam | tel: +31 20 2613072) | e-mail: klienci@degiro.pl | flatexDEGIRO Bank Oddział w Holandii jest zarejestrowany w Holenderskiej Izbie Handlowej pod numerem 82510245. | flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, działający pod nazwą DEGIRO, jest holenderskim oddziałem flatexDEGIRO Bank AG. flatexDEGIRO Bank AG jest nadzorowany głównie przez niemiecki organ nadzoru finansowego (BaFin). W Holandii flatexDEGIRO Bank Dutch Branch jest zarejestrowany w DNB i nadzorowany przez AFM i DNB. | flatexDEGIRO Bank AG jest licencjonowanym niemieckim bankiem nadzorowanym przez niemiecki organ nadzoru finansowego i zarejestrowanym w Niemieckiej Izbie Handlowej pod numerem HRB 105687.

Logo

Warunki oferty opłat transakcyjnych w wysokości do 100 EUR

Jeśli aktywujecie Państwo swój rachunek inwestycyjny DEGIRO przed 1 czerwca 2024 r., DEGIRO zwróci Państwu opłaty transakcyjne do wysokości 100 EUR. Do tej oferty mają zastosowanie następujące warunki:

 • Oferta jest ważna do 31 maja 2024 roku włącznie.
 • W okresie obowiązywania oferty nowi klienci, którzy aktywowali konto, otrzymają zwrot opłat transakcyjnych w wysokości do 100 EUR.
 • Zwrotowi podlegają pierwsze koszty transakcyjne i zewnętrzne opłaty manipulacyjne do kwoty 100 EUR w okresie do 30 czerwca 2024 roku.
 • Koszty związane z obsługą waluty (AutoFX oraz manualna wymiana) nie podlegają zwrotowi w ramach tej promocji.
 • Zwrot poniesionych kosztów transakcyjnych i zewnętrznych opłat manipulacyjnych (maksymalnie do 100 EUR) zostanie dokonany na Państwa rachunku DEGIRO na początku lipca 2024.
 • Oferta ta jest ważna tylko dla nowych klientów posiadających polskie konto DEGIRO.
 • Opłaty transakcyjne i koszty manipulacyjne są przeliczane i zwracane w EUR, nawet jeśli są naliczane w PLN. Kwota, która zostanie zwrócona w EUR, jest obliczana na podstawie kursu wymiany walut obowiązującego w dniu zwrotu.
 • Aby móc skorzystać z tej oferty, nowy klient powinien dokonać pierwszego depozytu w celu zatwierdzenia konta (minimalny depozyt wynosi 0,01 EUR) i aktywować swoje konto DEGIRO.
 • Nowi klienci, którzy rozpoczęli rejestrację przed okresem obowiązywania oferty, ale aktywują swoje konto DEGIRO w okresie obowiązywania oferty, również kwalifikują się do skorzystania z tej oferty.
 • Jeśli istniejące konto jest już powiązane z adresem nowego klienta, uczestnictwo jest wykluczone.
 • Każdy nowy klient może ubiegać się o kredyt transakcyjny w wysokości 100 EUR tylko raz.
 • Niniejsza promocja podlega prawu holenderskiemu.

Akceptacja warunków oferty

Biorąc udział w ofercie, klient automatycznie akceptuje warunki i zasady oferty. DEGIRO może przedwcześnie zakończyć kampanię lub zmienić jej warunki. DEGIRO poinformuje o wszelkich zmianach za pośrednictwem strony internetowej.

Uczestnictwo

Udział w ofercie jest otwarty dla wszystkich klientów, którzy aktywowali konto w DEGIRO w dniu lub przed 31 maja 2024.

icon_close