Ład Korporacyjny

DEGIRO zostało założone 3 Czerwca 2009 r, w Amsterdamie. 7 Maja 2021 połączyliśmy się z naszą siostrzaną spółką, flatexDEGIRO Bank AG. Teraz można dowiedzieć się więcej o naszej legalnej strukturze i organach regulacyjnych, oraz poznać naszych menadżerów, zarząd flatexDEGIRO Bank AG i zarząd nadzorujący flatexDEGIRO Bank AG, za jednym zamachem

Nadzór nad DEGIRO

DEGIRO zostało założone jako DeGiro B.V, jako holenderska prywatna spółka z ograniczaną odpowiedzialnością (besloten vennootschap, po holendersku). DeGiro B.V połączyło się ze swoją siostrzaną spółką, flatexDEGIRO Bank AG, 7 Maja 2021. Po fuzji, działalność DEGIRO jest kontynuowana przez flatexDEGIRO Bank AG przez nasz holenderski oddział - flatexDEGIRO Bank Dutch Branch

Więcej informacji jest dostępne tutaj

Nadzór wewnętrzny

By zapewnić kompleksowy nadzór nad działalnością DEGIRO, wprowadzona została trój-poziomowa struktura nadzorcza.

Przede wszystkim, flatexDEGIRO Bank Dutch Branch posiada swój własny Zarząd Działu. Składa się na niego 5 kierowników działu, którzy odpowiadają za codzienne funkcjonowanie DEGIRO. W ramach Zarządu Działu wprowadzony jest jasny podział obowiązków, gdzie każdy kierownik ma określone własne cele.

Zarząd Działu DEGIRO odpowiada przed Zarządem w naszej niemieckiej siedzibie, flatexDEGIRO Bank AG. Zarząd odpowiedzialny jest za kierowanie codziennym funkcjonowaniem spółki oraz za planowanie strategii długoterminowych dla spółki w całości.

Ostatecznie, Zarząd banku podlega nadzorowi Radzie Nadzorczej, która odpowiedzialna jest za lustrację i doradzanie Zarządowi.

Wierzymy, że ten ład korporacyjny jest najodpowiedniejszą konfiguracją, która zapewnia prawidłową kontrolę i równowagę w DEGIRO, i w całej spółce.

Nadzór zewnętrzny

flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, działający pod nazwą DEGIRO, jest holenderską filią flatexDEGIRO Bank AG. flatexDEGIRO Bank AG pozostaje pod głównym nadzorem niemieckiego Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFin). W Holandii, flatexDEGIRO Bank Dutch Branch podlega nadzorowi behawioralnemu DNB oraz nadzorowi AFM.

Bafin
Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht
Graurheindorfer Str. 108
53117 Bonn

AFM
Autoriteit Financiële Markten
Postbus 11723
1001 GS Amsterdam

Zarząd Działu

Muhamad Said Chahrour

Muhamad Said
Chahrour

Deputy CEO | COO flatexDEGIRO AG

Przed dołączeniem do flatexDEGIRO w 2015, Muhamad Said Chahrour był CFO w Lamudi, jednym z głównych przedsięwzięć Rocket Internet SE, przede wszystkim odpowiedzialnym za finansowanie oraz relacje z inwestorami globalnej spółki zatrudniającej więcej niż 500 pracowników

Uprzednio, pracował w M&A, i Transaction Services w UBS, i PwC gdzie zarządzał kilkoma transakcjami, które w całości wyniosły ponad 2 miliardy EUR.

Stefan Armbruster

Stefan
Armbruster

Kierownik Oddziału

W ramach Zarządu Działu, Stefan jest odpowiedzialny za operacje i dział brokerski

Zanim dołączył do DEGIRO, Stefan był Dyrektorem Zarządzającym i współprzewodniczącym B2C we flatexDEGIRO Bank AG, specjalizującym się w komercyjnym rozwoju produktów partnerskich, ofercie produktów oraz obsłudze klienta

Jeszcze przed współpraca z grupa flatexDEGIRO, Stefan był, między innymi, Członkiem Zarządu Bank Vontobel Europe AG, Współprzewodniczącym Komercyjnych Produktów Strukturyzowanych w Deutsche Bank AG oraz Dyrektorem Produktów Strukturyzowanych w ABN AMRO Bank AG

Stephan Simmang

Stephan
Simmang

Kierownik Działu

Stephan jest przewodniczącym działu IT w DEGIRO i pracuje jako CTO Grupy flatexDEGIRO.

Przez prawie 20 lat Stephan pracował w Goldman Sachs (na koniec jako Dyrektor Wykonawczy Banking Divisional Systems) zanim w 2016 dołączył do grupy flatexDEGIRO.

Frans Kuijlaars

Frans
Kuijlaars

Kierownik Działu

Jako kierownik działu, Frans skupia się na Obsłudze Klienta.

Frans dołączył do grupy flatexDEGIRO jako Country Manager dla Holandii we flatexDEGIRO Bank AG. W trakcie trwania swojej kariery, Frans zebrał znaczące doświadczenia jako bankier, specjalizując się w rozwiązaniach dla produktów strukturyzowanych oraz bankowości komercyjnej. Piastował wiele stanowisk, między innymi w ABN AMRO, RBS i BNP Paribas.

Zarząd flatexDEGIRO Bank

Frank Niehage

CRO flatexDEGIRO Bank AG

Frank jest nie tylko CEO flatexDEGIRO Bank AG, ale również CEO Grupy flatexDEGIRO

Frank Niehage posiada rozległe doświadczenie w ramach wszystkich segmentów detalicznej i komercyjnej bankowości, dzięki pracy jako Managing Director w Goldman Sachs, do Sierpnia 2014, kiedy dołączył do flatexDEGIRO. Na poprzednich stanowiskach, w tym jako CEO był on kluczowy dla rozwoju Bank Sarasin AG w Niemczech.

Uprzednio, Frank piastował kilka seniorskich stanowisk w Commerzbank, Credit Suisse, UBS i międzynarodowej kancelarii Beiten Burkhardt, w Niemczech i globalnie, głównie w Azji.

W Niemczech, Frank jest adwokatem, swój tytuł Magistra Prawa, z ze specjalizacja w globalnej ekonomii uzyskał na University of Houston Law Center

Dr. Matthias Heinrich

CRO flatexDEGIRO Bank AG

Dr Matthias Heinrich dołącza do flatexDEGIRO Bank AG z ok. 30-letnim doświadczeniem operacyjnym w europejskim sektorze bankowym, w tym 10 lat jako członek zarządu Raiffeisen-Landesbank Steiermark AG, Graz (Austria) oraz jako dyrektor zarządzający EIS Einlagensicherungsbank GmbH, Berlin (Niemcy). Wcześniej zajmował różne stanowiska kierownicze związane z ryzykiem w branży finansowej, w tym w Banco Santander, Madryt (Hiszpania), HypoVereinsbank, Monachium (Niemcy) i Dresdner Bank Lateinamerika, Hamburg (Niemcy).

Steffen A. Jentsch

CIO flatexDEGIRO Bank AG

Steffan ma obszerne doświadczenie w usługach finansowych, konsultacjach i IT.

Jego poprzednie stanowiska to między innymi Członek Zarządu dla Fiducia & GAD IT, przed dołączeniem do Grupy flatexDEGIRO w 2017.

Benon Z. Janos

CFO flatexDEGIRO Bank AG

Benon dołączył do grupy flatexDEGIRO w 2016 i obecnie sprawuje funkcje CFO flatexDEGIRO Bank AG.

Wśród wielu funkcji, Benon sprawował rolę Członka Rady Nadzorczej dla fixed income-focused investment boutique nord IX i Managing Director w ramach Securities Division of Goldman Sachs

Benon ma tutuł Ph.D. w Inżynierii materiałowej i tytuł Inżyniera z Massachusetts Institute of Technology.

Muhamad Said Chahrour

CEO DEGIRO

Jak powyżej.

Rada Nadzorcza flatexDEGIRO Bank

Martin Korbmacher

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Ukończywszy swoje studia w dziedzinie matematyki, fizyki i informatyki Martin Korbmacher rozpoczął swoją karierę w 1991 z JP Morgan, gdzie piastował stanowisko Head of Trading, zanim w 1997 dołączył do Dresdner Kleinwort jako Global Head of Fixed Income Trading, w 2000 obejmując stanowisko Global Head of Equites.

W 2005 Martin przejął obowiązki jako Head of the Investment Banking Division w Credit Suisse z ekspozycją na Niemcy i Austrię, i gdzie odegrał kluczową rolę w rozwoju działalności spółki

W 2011 założył Event Horizon Capital & Advisory i doradzał kilku spółką z sektora finansjery korporacyjnej i innowacji. Od 2014 Martin Korbmacher jest przewodniczącym Rady Nadzorczej flatexDEGIRO AG, a od 2017 również dla flatexDEGIRO Bank AG.

Hans Peter Peters

Zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej

Hans Peter Peters dołączył do Rady Nadzorczej w 2018. Swoją karierę rozpoczął w Citibank, gdzie pracował przez 13 lat, w ich siedzibach w Nowym Yorku, Toronto, Paryżu, Stuttgarcie i Santiago de Chile.

Później został mianowany członkiem Executive Board w WestLB i Chief Executive Officer WestLB (Europa) AG w Dusseldorfie. Po awansie na Chief Financial Officer VIAG AG i Chief Executive Officer Morgan Stanley Bank AG, Hans Peter założył Peters Associates AG w 1999

Stefan Müller

Członek Rady Nadzorczej

Stefan Müller rozpoczął swoją karierę w bankowości w 1985 w Bayerische Hypo- und Vereinsbank (obecnie: HVB, filiaUniCredit), gdzie obejmował różne pozycje, w tym z zakresu bezpieczeństwa i prywatnej bankowości. W 2002 dołączył do byłego flatex Holding AG, zostając członkiem rady aż do 2014.

Obecnie, jest głównym reprezentantem Börsenmedien AG, jednej z wiodących firm mediów finansowych w Niemczech. Stefan jest wice przewodniczącym rady nadzorczej flatexDEGIRO AG oraz członkiem rady nadzorczej flatexDEGIRO Bank AG.

Aygül Özkan

Członkini Rady Nadzorczej Banku

Aygül Özkan jest dyrektorką zarządzającą German Property Federation (ZIA) oraz reprezentantką wiodących przedsiębiorstw z sektora nieruchomości, w szerokim zakresie polityczno-buiznesowym.

Między 2014 a 2020 pełniła rolę dyrektora zarządzającego oraz członkini Management Group Germany at Deutsche Bank PCC Services GmbH and Deutsche Bank Kredit Service GmbH. Wcześniej Aygül Özkan była ministrem Spraw Społecznych, Kobiet, Rodziny, Zdrowia, Budownictwa i Integracji w Dolnej Saksonii (2010-2013), a od 2014 została członkiem parlamentu wojewódzkiego Dolnej Saksonii.

Od 2022 Aygül Özkan sprawuje funkcję członak rady nadzorczej flatexDEGIRO AG.

Nasza historia

W 2013 roku DEGIRO uruchomiło usługi inwestycyjne online w Holandii. Od tego czasu DEGIRO rozszerzyło się na 18 krajów europejskich, umożliwiając inwestorom detalicznym czerpanie korzyści z wysoce konkurencyjnej struktury prowizji. W rezultacie DEGIRO szybko stało się jednym z największych brokerów w Europie.

Rozpocznij inwestowanie
2021

Trwający rozwój

2021 był ekscytującym rokiem. Równolegle z bezprecedensowym rozrostem naszej bazy klientów, poczyniliśmy znaczące ulepszenia dla naszej platformy oraz oferty. Dodaliśmy znaczącą ilość informacji finansowych, w tym ESG ratings i opinię analityka, otwieramy Cash Accounts, nową metodę przechowywania niezainwestowanych środków, rozszerzyliśmy również naszą ofertę bezprowizyjnych ETF-ów. Nie zapominając, o sfinalizowaniu fuzji z flatex i wprowadzeniu nowej giełdy Tradegate.

2020

Nowy rozdział

W 2020 roku połączyliśmy siły z flatex AG, stając się jednym z największych brokerów w Europie. Zostaliśmy również wpisani do SDAX, dzięki czemu flatexDEGIRO jest jedną ze 160 największych spółek giełdowych w Niemczech. Obecnie obsługujemy łącznie ponad 1 000 000 inwestorów.

2019

Nowa platforma inwestycyjna

W 2019 DEGIRO uruchomiło nową platformę inwestycyjną, która powstała w oparciu o opinie klientów i zmieniającą się technologię. Dzięki klientom DEGIRO ponownie zdobyło wiele międzynarodowych nagród. Ponad to, już więcej niż 450,000 klientów korzysta z usług DEGIRO.

2018

Ponad 350 000 klientów i 40 nagród

W 2018 roku DEGIRO przekroczyło 350 tysięcy klientów. Dzięki klientom DEGIRO zdobyło ponad 40 nagród brokerskich na całym świecie, w tym Best Broker oraz Best Mobile App Award, orzyznawane przez Financial Times & Investors Chronicle.

2017

Ponad 200 000 klientów

W 2017 roku DEGIRO przekroczyło 200 000 klientów i stało się jednym z pięciu największych brokerów w Europie w kontekście rocznej ilości transakcji. DEGIRO nadal zdobywa liczne nagrody, w tym Best Broker w Niemczech, przyznawaną przez Handelsblatt Broker Comparison.

2016

Największy broker w Holandii

W 2016 roku DEGIRO stało się największym brokerem internetowym w Holandii pod względem liczby obsługiwanych transakcji w ciągu roku. Dodatkowo Szwajcaria została przyjęta do rodziny DEGIRO, co czyni ją 18. krajem, który skorzystał z niskich opłat transakcyjnych.

Switzerland
2015

DEGIRO wchodzi na rynki północnoeuropejski i włoski

Rok 2015 przyniósł dalszą ekspansję w Europie Północnej i we Włoszech, zdobywając po drodze wiele międzynarodowych nagród, w tym prestiżową nagrodę „Golden Bull Award” w Holandii.

Sweden Denmark Italy Norway Finland United%20Kingdom Ireland
2014

Ekspansja na 9 krajów

W 2014 roku DEGIRO rozpoczęło swoją ekspansję, oferując usługi w 9 krajach europejskich. DEGIRO wzmocnił również swój holenderski rynek, zdobywając nagrodę „Najlepszego Brokera”.

France Czech Austria Germany Spain Poland Hungary Greece Portugal
2013

Wprowadzenie DEGIRO

W 2013 roku DEGIRO wprowadziło możliwości inwestowania z opłatami instytucjonalnymi dla holenderskich klientów detalicznych. Zapewniło to dostępność do handlu globalnego.

Netherlands

Początek naszej drogi

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, dokąd się wybieramy? Dowiedz się więcej o tym, kim jesteśmy i w co wierzymy.

Więcejread more

Uwaga:
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Mogą Państwo stracić (część) zainwestowany kapitał. Sugerujemy inwestować tylko w instrumenty finansowe, które odpowiadają Państwa wiedzy i dośwaidczeniu. Nie jest to rada inwestycyjna.

Chcemy wzmocnić pozycję ludzi, aby stali się najlepszymi inwestorami, jakimi mogą być. Oferując wszechświat możliwości i wyborów na naszej przyjaznej dla użytkownika platformie, usuwamy bariery, aby inwestowanie było dostępne dla każdego: początkujących lub doświadczonych inwestorów. Otrzymują Państwo dostęp do szerokiej gamy produktów na ponad 50 światowych giełdach, aby mieć swobodę inwestowania, wedle uznania. W naszym świecie otrzymują Państwo również świetny stosunek jakości do ceny. W żadnym stopniu nie rezygnując z jakości, bezpieczeństwa i zakresu naszych usług inwestycyjnych, oferujemy niewiarygodnie niskie opłaty. Priorytetowe traktowanie Państwa potrzeb pomogło nam stać się wiodącym europejskim brokerem online. Dowodem na nasz sukces jest ponad 2,5 miliony klientów i ponad 90 międzynarodowych nagród.

Logo

Warunki oferty opłat transakcyjnych w wysokości do 100 euro

Jeśli aktywujecie Państwo swój rachunek inwestycyjny DEGIRO przed 1 lipca 2023 r., DEGIRO zwróci Państwu opłaty transakcyjne do wysokości 100 EUR. Do tej oferty mają zastosowanie następujące warunki:

  • Oferta jest ważna do 30 czerwca 2023 roku.
  • W okresie obowiązywania oferty nowi klienci, którzy aktywowali konto, otrzymają zwrot opłat transakcyjnych w wysokości do 100 EUR.
  • Zwrotowi podlegają pierwsze koszty transakcyjne i zewnętrzne opłaty manipulacyjne do kwoty 100 EUR w okresie do 1 lipca 2023 roku.
  • Koszty związane z obsługą waluty (AutoFX oraz manualna wymiana) nie podlegają zwrotowi w ramach tej promocji.
  • Zwrot poniesionych kosztów transakcyjnych i zewnętrznych opłat manipulacyjnych (maksymalnie do 100 EUR) zostanie dokonany na Państwa rachunku DEGIRO na początku sierpnia.
  • Oferta ta jest ważna tylko dla nowych klientów posiadających polskie konto DEGIRO.
  • Aby móc skorzystać z tej oferty, nowy klient powinien dokonać pierwszego depozytu w celu zatwierdzenia konta (minimalny depozyt wynosi 0,01 €) i aktywować swoje konto DEGIRO.
  • Nowi klienci, którzy rozpoczęli rejestrację przed okresem obowiązywania oferty, ale aktywują swoje konto DEGIRO w okresie obowiązywania oferty, również kwalifikują się do skorzystania z tej oferty.
  • Jeśli istniejące konto jest już powiązane z adresem nowego klienta, uczestnictwo jest wykluczone.
  • Każdy nowy klient może ubiegać się o kredyt transakcyjny w wysokości 100 euro tylko raz.

Akceptacja warunków oferty

Biorąc udział w ofercie, klient automatycznie akceptuje warunki i zasady oferty. DEGIRO może przedwcześnie zakończyć kampanię lub zmienić jej warunki. DEGIRO poinformuje o wszelkich zmianach za pośrednictwem strony internetowej.

Uczestnictwo

Udział w ofercie jest otwarty dla wszystkich klientów, którzy aktywowali konto w DEGIRO w dniu lub przed 30 czerwca 2023.

icon_close