100

międzynarodowych
nagród brokerskich

Inwestowanie ESG DEGIRO

Oferujemy darmowe rankingi ESG na naszej platformie, by pomóc Państwu znaleźć spółki odpowiadające Państwa wartościom.

Otwórz konto

Inwestowanie z ESG

W inwestowaniu nie chodzi tylko o pieniądze, mogą Państwo zmieniać świat na lepsze poprzez inwestowanie. W DEGIRO oferujemy darmowe oceny zrównoważonego rozwoju, które mogą wspomóc Państwa w wyborze spółek. Tak zwane ESG pokazują jak firmy lub inwestycje wpływają na środowisko, społeczeństwo i zarządzanie. Te rankingi pozwalają oszacować ryzyko oraz możliwości spółek po ich wydajności w sektorach takich jak zmiany klimatyczne, wynagrodzenia menadżerskie, różnorodność i tolerancja.

Otwórz konto
What is a stock

Co to jest ESG?

Rankingi ESG poza czynnikami finansowymi, biorą również pod uwagę czynniki takie jak środowisko, społeczeństwo i zarządzanie. Wchodzą one w kategorię “zrównoważonego inwestowania” Poniżej wymienione zostały czynniki odpowiadające wpływom spółek na społeczeństwo i środowisko oraz jak są one zarządzane:

 • Środowiskowe (E) – globalne ocieplenie, emisja gazów cieplarnianych, praktyki recyclingowe, zużycie wody, energii odnawialnej, surowców naturalnych, itp.
 • Społeczne (S) – BHP, sprawiedliwe wynagrodzenie, rozwój I szkolenie pracowników, etyczne praktyki, prywatność i bezpieczeństwo danych, etc.
 • Ład korporacyjny (G) – różnorodność na szczeblu zarządzania, wynagrodzenie menadżerskie, etyka biznesu, transparentność, zaangażowanie w politykę, etc.
ESG
Refinitiv

Refinitiv ESG

Ranking ESG jest oceną, jak dana spółka wypada w oparciu o czynniki ESG. Te oceny przyznawane są przez różne agencje. W DEGIRO, zapewniamy ranking ESG od Refinitiv. Refinitiv jest częścią London Stock Exchange Group (LSEG) i jest jednym z największych dostawców danych finansowych i restrukturyzacyjnych. Posiada ponad 40,000 klientów i 400,000 użytkowników docelowych, w 190 krajach.

Baza danych ESG Refinitiv obejmuje ponad 70% globalnej kapitalizacji rynkowej, w 450+ metrykach ESG. W oparciu o dane zebrane przez Refinitiv, oceniane są spółki, w systemie literowym. Gdzie A+ to najwyższa ocena, a -D najniższa.

Otwórz konto

Metodyka Refinitiv

Refinitiv składa się ze 150 analityków, którzy manualnie zbierają dane ESG dla każdej spółki w ich hemisferze ESG, czyli dla około 9,000 firm. Dane aktualizowane są systematycznie i uaktualniane tygodniowo. Model Refinitiv złożony jest z dwóch ocen:

ESG

ocenia działalność spółki na bazie potwierdzonych raportów

ESGC

ocenia działalność spółki biorąc pod uwagę kontrowersje ESG

 • ESG

  ocenia działalność spółki na bazie potwierdzonych raportów

 • ESGC

  ocenia działalność spółki biorąc pod uwagę kontrowersje ESG

Na platformie, mogą Państwo sprawdzić ranking ESG dla spółki, wynik ESGC i kontrowersje wynikające z ESG, osobno. Mogą też Państwo znaleźć metryki, które rozłożą te oceny i wypunktują je szczegółowo. Więcej informacji na temat Refinitiv znajdą Państwo na tej stronie.

Więcej informacji dla Państwa

Ciągle próbujemy ulepszyć naszą platformę by inwestowanie było tak płynne jak to możliwe, dlatego też chcemy dostarczyć informacje, które pozwolą Państwu podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Ranking Ryzyka ESG na naszej platformie dostarczony jest przez Refinitiv, odpowiedzialne również za pozostałe dane, jak na przykład opinia analityk, finanse, profil spółki i więcej. Informacje są wyłącznie na Państwa potrzeby i nie mogą być uznane za rekomendacje flatexDEGIRO.

Więcej niż 100 międzynarodowych nagród

Staramy się oferować najlepsze produkty poprzez innowacyjność i dbałość o bezpieczeństwo. Te nagrody są dowodem naszej ciężkiej pracy i powodem, dla którego jesteśmy liderem na rynku w Europie.

Beste-broker-2023-Cashcow Netherlands

Najlepszy Broker

Cash Cow 2023

UK-award United Kingdom

Najlepszy broker o bardzo niskich prowizjach

FT & IC 2022

PT-award Portugal

Najlepszy broker dla akcji

Rankia 2022

DE-award Germany

Najuczciwszy broker online

NTV 2020

Państwa podróż inwestycyjna zaczyna się tutaj

Otwierając darmowe konto dołączą Państwo do ponad 2,5 miliony inwestorów korzystających z naszej przyjaznej użytkownikowi platformy.

Rejestracja konta

Uwaga:
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Mogą Państwo stracić (część) zainwestowany kapitał. Sugerujemy inwestować tylko w instrumenty finansowe, które odpowiadają Państwa wiedzy i dośwaidczeniu. Nie jest to rada inwestycyjna.

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem.

icon_close

Chcemy wzmocnić pozycję ludzi, aby stali się najlepszymi inwestorami, jakimi mogą być. Oferując wszechświat możliwości i wyborów na naszej przyjaznej dla użytkownika platformie, usuwamy bariery, aby inwestowanie było dostępne dla każdego: początkujących lub doświadczonych inwestorów. Otrzymują Państwo dostęp do szerokiej gamy produktów na ponad 50 światowych giełdach, aby mieć swobodę inwestowania, wedle uznania. W naszym świecie otrzymują Państwo również świetny stosunek jakości do ceny. W żadnym stopniu nie rezygnując z jakości, bezpieczeństwa i zakresu naszych usług inwestycyjnych, oferujemy niewiarygodnie niskie opłaty. Priorytetowe traktowanie Państwa potrzeb pomogło nam stać się wiodącym europejskim brokerem online. Dowodem na nasz sukces jest ponad 2,5 miliony klientów i ponad 100 międzynarodowych nagród.

Logo

Warunki oferty opłat transakcyjnych w wysokości do 100 euro

Jeśli aktywujecie Państwo swój rachunek inwestycyjny DEGIRO przed 1 stycznia 2024 r., DEGIRO zwróci Państwu opłaty transakcyjne do wysokości 100 EUR. Do tej oferty mają zastosowanie następujące warunki:

 • Oferta jest ważna do 31 grudnia 2023 roku włącznie.
 • W okresie obowiązywania oferty nowi klienci, którzy aktywowali konto, otrzymają zwrot opłat transakcyjnych w wysokości do 100 EUR.
 • Zwrotowi podlegają pierwsze koszty transakcyjne i zewnętrzne opłaty manipulacyjne do kwoty 100 EUR w okresie do 31 stycznia 2024 roku.
 • Koszty związane z obsługą waluty (AutoFX oraz manualna wymiana) nie podlegają zwrotowi w ramach tej promocji.
 • Zwrot poniesionych kosztów transakcyjnych i zewnętrznych opłat manipulacyjnych (maksymalnie do 100 EUR) zostanie dokonany na Państwa rachunku DEGIRO na początku lutego 2024.
 • Oferta ta jest ważna tylko dla nowych klientów posiadających polskie konto DEGIRO.
 • Aby móc skorzystać z tej oferty, nowy klient powinien dokonać pierwszego depozytu w celu zatwierdzenia konta (minimalny depozyt wynosi 0,01 €) i aktywować swoje konto DEGIRO.
 • Nowi klienci, którzy rozpoczęli rejestrację przed okresem obowiązywania oferty, ale aktywują swoje konto DEGIRO w okresie obowiązywania oferty, również kwalifikują się do skorzystania z tej oferty.
 • Jeśli istniejące konto jest już powiązane z adresem nowego klienta, uczestnictwo jest wykluczone.
 • Każdy nowy klient może ubiegać się o kredyt transakcyjny w wysokości 100 euro tylko raz.
 • Niniejsza promocja podlega prawu holenderskiemu.

Akceptacja warunków oferty

Biorąc udział w ofercie, klient automatycznie akceptuje warunki i zasady oferty. DEGIRO może przedwcześnie zakończyć kampanię lub zmienić jej warunki. DEGIRO poinformuje o wszelkich zmianach za pośrednictwem strony internetowej.

Uczestnictwo

Udział w ofercie jest otwarty dla wszystkich klientów, którzy aktywowali konto w DEGIRO w dniu lub przed 31 grudnia 2023.

icon_close