86

międzynarodowych
nagród brokerskich

Inwestowanie ESG DEGIRO

Oferujemy darmowe rankingi ESG na naszej platformie, by pomóc Państwu znaleźć spółki odpowiadające Państwa wartościom.

Otwórz konto

Inwestowanie z ESG

W inwestowaniu nie chodzi tylko o pieniądze, mogą Państwo zmieniać świat na lepsze poprzez inwestowanie. W DEGIRO oferujemy darmowe oceny zrównoważonego rozwoju, które mogą wspomóc Państwa w wyborze spółek. Tak zwane ESD pokazują jak firmy lub inwestycje wpływają na środowisko, społeczeństwo i zarządzanie. Te rankingi pozwalają oszacować ryzyko oraz możliwości spółek po ich wydajności w sektorach takich jak zmiany klimatyczne, wynagrodzenia menadżerskie, różnorodność i tolerancja.

Otwórz konto
What is a stock

Co to jest ESG?

Rankingi ESG poza czynnikami finansowymi, biorą również pod uwagę czynniki takie jak środowisko, społeczeństwo i zarządzanie. Wchodzą one w kategorię “zrównoważonego inwestowania” Poniżej wymienione zostały czynniki odpowiadające wpływom spółek na społeczeństwo i środowisko oraz jak są one zarządzane:

  • Środowiskowe (E) – globalne ocieplenie, emisja gazów cieplarnianych, praktyki recyclingowe, zużycie wody, energii odnawialnej, surowców naturalnych, itp.
  • Społeczne (S) – BHP, sprawiedliwe wynagrodzenie, rozwój I szkolenie pracowników, etyczne praktyki, prywatność i bezpieczeństwo danych, etc.
  • Zarządzanie (G) – różnorodność na szczeblu zarządzania, wynagrodzenie menadżerskie, etyka biznesu, transparentność, zaangażowanie w politykę, etc.
ESG
Refinitiv

Refinitiv ESG

Ranking ESG jest oceną, jak dana spółka wypada w oparciu o czynniki ESG. Te oceny przyznawane są przez różne agencje. W DEGIRO, zapewniamy ranking ESG od Refinitive. Refinitive jest częścią London Stock Exchange Group (LSEG) i jest jednym z największych dostawców danych finansowych i restrukturyzacyjnych. Posiada ponad 40,000 klientów i 400,000 użytkowników docelowych, w 190 krajach.

Baza danych ESG Refinitive obejmuje ponad 70% globalnej kapitalizacji rynkowej, w 450+ metrykach ESG. W oparciu o dane zebrane przez Refinitive, oceniane są spółki, w systemie literowym. Gdzie A+ to najwyższa ocena, a -D najniższa.

Otwórz konto

Metodyka Refinitiv

Refinitive składa się ze 150 analityków, którzy manualnie zbierają dane ESG dla każdej spółki w ich hemisferze ESG, czyli dla około 9,000 firm. Dane aktualizowane są systematycznie i uaktualniane tygodniowo. Model Refinitiv złożony jest z dwóch ocen:

ESG

ocenia działalność spółki na bazie potwierdzonych raportów

ESGC

ocenia działalność spółki biorąc pod uwagę kontrowersje ESG

  • ESG

    ocenia działalność spółki na bazie potwierdzonych raportów

  • ESGC

    ocenia działalność spółki biorąc pod uwagę kontrowersje ESG

Na platformie, mogą Państwo sprawdzić ranking ESG dla spółki, wynik ESGC i kontrowersje wynikające z ESG, osobno. Mogą też Państwo znaleźć metryki, które rozłożą te oceny i wypunktują je szczegółowo. Więcej informacji na temat Refinitiv znajdą Państwo na tej stronie.

Więcej informacji dla Państwa

Ciągle próbujemy ulepszyć naszą platformę by inwestowanie było tak płynne jak to możliwe, dlatego też chcemy dostarczyć informacje, które pozwolą Państwu podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Ranking Ryzyka ESG na naszej platformie dostarczony jest przez Refinitive, odpowiedzialne również za pozostałe dane, jak na przykład opinia analityk, finanse, profil spółki i więcej. Informacje są wyłącznie na Państwa potrzeby i nie mogą być uznane za rekomendacje flatexDEGIRO.

Więcej niż 86 międzynarodowych nagród

Wybierz brokera ogłoszonego najlepszym, najuczciwszym oraz najtańszym dla inwestycji online.

UK-award
United Kingdom

Wysoce oceniana Platforma Inwestycyjna

Financial Times & Investors Chronicle 2020

ES-award
Spain

Najlepszy broker dla akcji

Rankia 2020

veiligheid
Netherlands

Najlepszy broker online

Cashcow 2019

DE-award
Germany

Najuczciwszy broker online

NTV 2020

UK-award
United Kingdom

Wysoce oceniania Platforma Inwestycyjna

Financial Times & Investors Chronicle 2020

ES-award
Spain

Najlepszy broker dla akcji

Rankia 2020

veiligheid
veiligheid

Najlepszy broker online

Cashcow 2019

DE-award
Germany

Najuczciwszy broker online

NTV 2020

Zacznij inwestować dziś

Sprawdź, dlaczego 2 miliony klientów wybrało naszą platformę inwestycyjną.

Otwórz bezpłatne konto teraz

Uwaga: Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Możesz stracić (część) swojego depozytu. Radzimy inwestować jedynie w te produkty, które są zgodne z Twoją wiedzą i doświadczeniem.

Uwaga:
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Możesz stracić (część) swojego depozytu. Radzimy inwestować jedynie w te produkty, które są zgodne z Twoją wiedzą i doświadczeniem.