Zestawienie najpopularniejszych akcji wśród naszych klientów  w listopadzie 2021 r.

Najpopularniejsze akcje według krajów: Listopad 2021

Wkraczamy w ostatni miesiąc roku, czas więc spojrzeć wstecz na listopad. Amerykańskie i europejskie akcje odnotowały spadki w związku z niepewnością dotyczącą wariantu Omicron wirusa koronawirusowego. S&P 500 i EURO STOXX 50 zakończyły miesiąc spadkiem odpowiednio o 0,83% i 4,41%.

W tym artykule omawiamy spółkę, która po raz pierwszy pojawiła się na mapie oraz dzielimy się największymi zwycięzcami i przegranymi listopada.

Valneva saw the biggest price increase out of the stocks on the map during November.

Nowość na mapie

Vestas Wind Systems, znana pod nazwą Vestas, była najczęściej handlowaną akcją przez naszych duńskich klientów i zadebiutowała na naszej mapie. Firma ma siedzibę w Danii i zajmuje się rozwojem, produkcją, sprzedażą i serwisem turbin wiatrowych.

W listopadzie ceny akcji spółki Vesta zanotowały kilka spadków. Na początku miesiąca spółka po raz drugi w tym roku obniżyła prognozy na rok 2021, powołując się na wyższe koszty i ograniczenia w dostawach. Po tych informacjach ceny akcji spadły aż o 14%. Następnie, 20 listopada, Vestas ogłosił, że został dotknięty cyberatakiem, w wyniku którego naruszone zostały dane. W rezultacie firma musiała wyłączyć systemy informatyczne w wielu jednostkach biznesowych i lokalizacjach. Ceny akcji zakończyły miesiąc na minusie, spadając o 20,95%.

Największe ruchy

Największe zmiany cen w listopadzie odnotowały spółki Valneva i Evolution AB.

Pozytywnie wypadła Valneva. Jest to francuska spółka biotechnologiczna, która koncentruje się na opracowywaniu i komercjalizacji szczepionek profilaktycznych. W listopadzie Valneva ogłosiła zawarcie umowy z Komisją Europejską na dostawę do 60 mln dawek szczepionki Covid-19 VLA2001 w ciągu dwóch lat. Transakcja została dobrze przyjęta przez inwestorów, ponieważ ceny wzrosły w tym miesiącu o 45,56%.

Szwedzka spółka Evolution zajmująca się grami hazardowymi online poniosła straty. Ceny akcji spadły w listopadzie o 31,56%, ponieważ Evolution została oskarżona o prowadzenie interesów z krajami objętymi amerykańskimi sankcjami. Evolution zwróciło się do organów regulacyjnych w New Jersey, gdzie posiada licencję, i rozpoczęło wewnętrzną kontrolę, która w chwili pisania tego tekstu jest w toku.

Inwestowanie z DEGIRO

Chcemy, aby inwestowanie było dostępne dla każdego. Mamy prostą, zryczałtowaną strukturę cenową, a nawet oferujemy inwestowanie w akcje amerykańskie bez prowizji! Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie poświęconej opłatom.

Pomagamy rozłożyć ryzyko, oferując dostęp do jednego z największych światów i giełd. Można wpływać na ryzyko, budując dobrze zdywersyfikowany portfel i rozkładając swoje inwestycje na różne rodzaje, regiony i sektory. Przegląd oferowanych przez nas produktów i giełd znajduje się na stronie Rynki.

Otwórz konto

Informacje zawarte w tym artykule nie są napisane w celach doradczych, ani nie mają na celu rekomendowania jakichkolwiek inwestycji. Należy pamiętać, że od momentu powstania artykułu fakty mogły ulec zmianie. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Można stracić (część) swojego depozytu. Radzimy inwestować tylko w produkty finansowe, które odpowiadają Państwa wiedzy i doświadczeniu.

Żródła: Bloomberg, Reuters, Vestas Wind Systems

Cofnij

Wstęp do inwestowania w 10 lekcjach

Akademia Inwestorów academy

Zacznij inwestować już dziś

Otwarcie konta za darmo invest
backtotop

Państwa podróż inwestycyjna zaczyna się tutaj

Otwarcie konta za darmo dołączą Państwo do ponad 2,5 miliony inwestorów korzystających z naszej przyjaznej użytkownikowi platformy.

Uwaga:
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Mogą Państwo stracić (część) zainwestowany kapitał. Sugerujemy inwestować tylko w instrumenty finansowe, które odpowiadają Państwa wiedzy i dośwaidczeniu. Nie jest to rada inwestycyjna.

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem.

icon_close

Chcemy wzmocnić pozycję ludzi, aby stali się najlepszymi inwestorami, jakimi mogą być. Oferując wszechświat możliwości i wyborów na naszej przyjaznej dla użytkownika platformie, usuwamy bariery, aby inwestowanie było dostępne dla każdego: początkujących lub doświadczonych inwestorów. Otrzymują Państwo dostęp do szerokiej gamy produktów na ponad 50 światowych giełdach, aby mieć swobodę inwestowania, wedle uznania. W naszym świecie otrzymują Państwo również świetny stosunek jakości do ceny. W żadnym stopniu nie rezygnując z jakości, bezpieczeństwa i zakresu naszych usług inwestycyjnych, oferujemy niewiarygodnie niskie opłaty. Priorytetowe traktowanie Państwa potrzeb pomogło nam stać się wiodącym europejskim brokerem online. Dowodem na nasz sukces jest ponad 2,5 miliony klientów i ponad 100 międzynarodowych nagród.

flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, zagraniczny oddział flatexDEGIRO Bank AG | Amstelplein 1, 1096HA Amsterdam | tel: +31 20 2613072) | e-mail: klienci@degiro.pl | flatexDEGIRO Bank Oddział w Holandii jest zarejestrowany w Holenderskiej Izbie Handlowej pod numerem 82510245. | flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, działający pod nazwą DEGIRO, jest holenderskim oddziałem flatexDEGIRO Bank AG. flatexDEGIRO Bank AG jest nadzorowany głównie przez niemiecki organ nadzoru finansowego (BaFin). W Holandii flatexDEGIRO Bank Dutch Branch jest zarejestrowany w DNB i nadzorowany przez AFM i DNB. | flatexDEGIRO Bank AG jest licencjonowanym niemieckim bankiem nadzorowanym przez niemiecki organ nadzoru finansowego i zarejestrowanym w Niemieckiej Izbie Handlowej pod numerem HRB 105687.