Najpopularniejsze akcje wśród naszych klientów w styczniu 2022

Najpopularniejsze akcje według krajów: Styczeń 2022

Początek roku na rynkach finansowych był trudny, częściowo ze względu na oczekiwane podwyżki stóp procentowych przez amerykański FED oraz rosnące napięcie między Rosją a Ukrainą. W Stanach Zjednoczonych akcje znalazły się nawet chwilowo na terytorium korekty, co oznacza, że ich wartość spadła o ponad 10% w stosunku do ostatnich maksimów. EURO STOXX 50 i S&P 500 zanotowały miesięczne spadki odpowiednio o 2,88% i 5,26%.

W artykule znajdą Państwo więcej o najczęściej handlowanych akcjach wśród naszych klientów w styczniu

Alpha Services and Holdings saw the biggest price increase during January.

Nowi na mapie

W styczniu na naszej mapie zadebiutowały firmy Bavarian Nordic i Stillfront Group, które po raz pierwszy były najczęściej handlowane.

Bavarian Nordic AS

Bavarian Nordic był najczęściej handlowaną akcją wśród naszych duńskich klientów w styczniu. Bavarian Nordic to duńska firma biotechnologiczna, która koncentruje się na opracowywaniu, produkcji i komercjalizacji szczepionek. Obecnie na rynku znajdują się szczepionki przeciwko wściekliźnie, chorobom przenoszonym przez kleszcze, ospie wietrznej i małpiej oraz wirusowi Ebola. Firma prowadzi również badania kliniczne nad kilkoma szczepionkami, w tym nad szczepionką Covid-19.

W listopadzie cena akcji firmy Bavarian Nordic spadła o 28,01%.

Stillfront Group

Po raz pierwszy na naszej mapie pojawiła się również Stillfront Group, najczęściej handlowana akcja wśród naszych szwedzkich klientów. Stillfront jest niezależnym twórcą, wydawcą i dystrybutorem gier cyfrowych. Firma ma swoją siedzibę w Szwecji, ale działa globalnie. Grupa Stillfront składa się z 21 studiów gier. W portfolio firmy znajdują się między innymi takie gry jak Call of War, Conflict of Nations, BitLife i Property Brothers Home Design.

W styczniu Stillfront ogłosił, że przejmie 38,8% udziałów japońsko-południowokoreańskiego producenta gier Nexon Co w Six Waves, wydawcy gier mobilnych, za 201 milionów dolarów.

Ceny akcji Stillfront spadły w tym miesiącu o 7,66%.

Największe ruchy

Największe zmiany cen w ubiegłym miesiącu odnotowały firmy Alpha Services and Holdings oraz AMC Entertainment.

Alpha Services and Holdings

Spośród spółek na mapie, tylko Alpha Services and Holdings oraz Alibaba zakończyły styczeń na zielono, a wzrost o 23,15% sprawił, że Alpha Services and Holdings została zwycięzcą ubiegłego miesiąca. Alpha Services and Holdings jest właścicielem Alpha Bank i jedną z największych greckich grup finansowych.

AMC Entertainment

Spółka AMC Entertainment znalazła się na przegranej pozycji, a jej ceny spadły o 40,96%. Jeśli ktoś nie zna AMC, jest to jedna z największych sieci kin i jest dobrze znana jako tak zwany meme stock. Inne akcje meme, w tym GameStop, odnotowały jak dotąd spadek cen w 2022 r., po tym jak zostały zawyżone w 2021 r., kiedy inwestorzy detaliczni zjednoczyli się, próbując dokonać krótkiej sprzedaży tych akcji.

Niektórzy analitycy twierdzą, że wyprzedaż akcji meme jest częściowo spowodowana zakończeniem finansowania kryzysowego, rosnącą inflacją i przygotowaniami Rezerwy Federalnej do podniesienia stóp procentowych.

Inwestowanie z DEGIRO

Chcemy, aby inwestowanie było dostępne dla każdego. Mamy prostą, zryczałtowaną strukturę cenową, a nawet oferujemy inwestowanie w akcje amerykańskie bez prowizji! Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie poświęconej opłatom.

Pomagamy rozłożyć ryzyko, oferując dostęp do jednego z największych światów i giełd. Można wpływać na ryzyko, budując dobrze zdywersyfikowany portfel i rozkładając swoje inwestycje na różne rodzaje, regiony i sektory. Przegląd oferowanych przez nas produktów i giełd znajduje się na stronie Rynki.

Otwórz konto

Informacje zawarte w tym artykule nie mają charakteru doradczego, ani też nie mają na celu rekomendowania jakichkolwiek inwestycji. Należy pamiętać, że od czasu powstania artykułu fakty mogły ulec zmianie. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Można stracić (część) swojego depozytu. Radzimy inwestować tylko w produkty finansowe, które odpowiadają Państwu wiedzy i doświadczeniu.

Źródła: Bloomberg, Reuters, Yahoo! Finance, Motley Fool, Bavarian Nordic, Stillfront Group

Cofnij

Wstęp do inwestowania w 10 lekcjach

Akademia Inwestorów academy

Zacznij inwestować już dziś

Otwórz darmowe konto invest
backtotop

Państwa podróż inwestycyjna zaczyna się tutaj

Otwierając darmowe konto dołączą Państwo do ponad 2,5 miliony inwestorów korzystających z naszej przyjaznej użytkownikowi platformy.

Rejestracja konta

Uwaga:
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Mogą Państwo stracić (część) zainwestowany kapitał. Sugerujemy inwestować tylko w instrumenty finansowe, które odpowiadają Państwa wiedzy i dośwaidczeniu. Nie jest to rada inwestycyjna.

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem.

icon_close

Chcemy wzmocnić pozycję ludzi, aby stali się najlepszymi inwestorami, jakimi mogą być. Oferując wszechświat możliwości i wyborów na naszej przyjaznej dla użytkownika platformie, usuwamy bariery, aby inwestowanie było dostępne dla każdego: początkujących lub doświadczonych inwestorów. Otrzymują Państwo dostęp do szerokiej gamy produktów na ponad 50 światowych giełdach, aby mieć swobodę inwestowania, wedle uznania. W naszym świecie otrzymują Państwo również świetny stosunek jakości do ceny. W żadnym stopniu nie rezygnując z jakości, bezpieczeństwa i zakresu naszych usług inwestycyjnych, oferujemy niewiarygodnie niskie opłaty. Priorytetowe traktowanie Państwa potrzeb pomogło nam stać się wiodącym europejskim brokerem online. Dowodem na nasz sukces jest ponad 2,5 miliony klientów i ponad 90 międzynarodowych nagród.