Najpopularniejsze akcje wśród naszych klientów w styczniu 2022

Najpopularniejsze akcje według krajów: Styczeń 2022

Początek roku na rynkach finansowych był trudny, częściowo ze względu na oczekiwane podwyżki stóp procentowych przez amerykański FED oraz rosnące napięcie między Rosją a Ukrainą. W Stanach Zjednoczonych akcje znalazły się nawet chwilowo na terytorium korekty, co oznacza, że ich wartość spadła o ponad 10% w stosunku do ostatnich maksimów. EURO STOXX 50 i S&P 500 zanotowały miesięczne spadki odpowiednio o 2,88% i 5,26%.

W artykule znajdą Państwo więcej o najczęściej handlowanych akcjach wśród naszych klientów w styczniu

Alpha Services and Holdings saw the biggest price increase during January.

Nowi na mapie

W styczniu na naszej mapie zadebiutowały firmy Bavarian Nordic i Stillfront Group, które po raz pierwszy były najczęściej handlowane.

Bavarian Nordic AS

Bavarian Nordic był najczęściej handlowaną akcją wśród naszych duńskich klientów w styczniu. Bavarian Nordic to duńska firma biotechnologiczna, która koncentruje się na opracowywaniu, produkcji i komercjalizacji szczepionek. Obecnie na rynku znajdują się szczepionki przeciwko wściekliźnie, chorobom przenoszonym przez kleszcze, ospie wietrznej i małpiej oraz wirusowi Ebola. Firma prowadzi również badania kliniczne nad kilkoma szczepionkami, w tym nad szczepionką Covid-19.

W listopadzie cena akcji firmy Bavarian Nordic spadła o 28,01%.

Stillfront Group

Po raz pierwszy na naszej mapie pojawiła się również Stillfront Group, najczęściej handlowana akcja wśród naszych szwedzkich klientów. Stillfront jest niezależnym twórcą, wydawcą i dystrybutorem gier cyfrowych. Firma ma swoją siedzibę w Szwecji, ale działa globalnie. Grupa Stillfront składa się z 21 studiów gier. W portfolio firmy znajdują się między innymi takie gry jak Call of War, Conflict of Nations, BitLife i Property Brothers Home Design.

W styczniu Stillfront ogłosił, że przejmie 38,8% udziałów japońsko-południowokoreańskiego producenta gier Nexon Co w Six Waves, wydawcy gier mobilnych, za 201 milionów dolarów.

Ceny akcji Stillfront spadły w tym miesiącu o 7,66%.

Największe ruchy

Największe zmiany cen w ubiegłym miesiącu odnotowały firmy Alpha Services and Holdings oraz AMC Entertainment.

Alpha Services and Holdings

Spośród spółek na mapie, tylko Alpha Services and Holdings oraz Alibaba zakończyły styczeń na zielono, a wzrost o 23,15% sprawił, że Alpha Services and Holdings została zwycięzcą ubiegłego miesiąca. Alpha Services and Holdings jest właścicielem Alpha Bank i jedną z największych greckich grup finansowych.

AMC Entertainment

Spółka AMC Entertainment znalazła się na przegranej pozycji, a jej ceny spadły o 40,96%. Jeśli ktoś nie zna AMC, jest to jedna z największych sieci kin i jest dobrze znana jako tak zwany meme stock. Inne akcje meme, w tym GameStop, odnotowały jak dotąd spadek cen w 2022 r., po tym jak zostały zawyżone w 2021 r., kiedy inwestorzy detaliczni zjednoczyli się, próbując dokonać krótkiej sprzedaży tych akcji.

Niektórzy analitycy twierdzą, że wyprzedaż akcji meme jest częściowo spowodowana zakończeniem finansowania kryzysowego, rosnącą inflacją i przygotowaniami Rezerwy Federalnej do podniesienia stóp procentowych.

Inwestowanie z DEGIRO

Chcemy, aby inwestowanie było dostępne dla każdego. Mamy prostą, zryczałtowaną strukturę cenową, a nawet oferujemy inwestowanie w akcje amerykańskie bez prowizji! Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie poświęconej opłatom.

Pomagamy rozłożyć ryzyko, oferując dostęp do jednego z największych światów i giełd. Można wpływać na ryzyko, budując dobrze zdywersyfikowany portfel i rozkładając swoje inwestycje na różne rodzaje, regiony i sektory. Przegląd oferowanych przez nas produktów i giełd znajduje się na stronie Rynki.

Otwórz konto

Informacje zawarte w tym artykule nie mają charakteru doradczego, ani też nie mają na celu rekomendowania jakichkolwiek inwestycji. Należy pamiętać, że od czasu powstania artykułu fakty mogły ulec zmianie. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Można stracić (część) swojego depozytu. Radzimy inwestować tylko w produkty finansowe, które odpowiadają Państwu wiedzy i doświadczeniu.

Źródła: Bloomberg, Reuters, Yahoo! Finance, Motley Fool, Bavarian Nordic, Stillfront Group

Cofnij

Wstęp do inwestowania w 10 lekcjach

Akademia Inwestorów academy

Zacznij inwestować już dziś

Otwarcie konta za darmo invest
backtotop

Państwa podróż inwestycyjna zaczyna się tutaj

Otwarcie konta za darmo dołączą Państwo do ponad 2,5 miliony inwestorów korzystających z naszej przyjaznej użytkownikowi platformy.

Uwaga:
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Mogą Państwo stracić (część) zainwestowany kapitał. Sugerujemy inwestować tylko w instrumenty finansowe, które odpowiadają Państwa wiedzy i dośwaidczeniu. Nie jest to rada inwestycyjna.

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem.

icon_close

Chcemy wzmocnić pozycję ludzi, aby stali się najlepszymi inwestorami, jakimi mogą być. Oferując wszechświat możliwości i wyborów na naszej przyjaznej dla użytkownika platformie, usuwamy bariery, aby inwestowanie było dostępne dla każdego: początkujących lub doświadczonych inwestorów. Otrzymują Państwo dostęp do szerokiej gamy produktów na ponad 50 światowych giełdach, aby mieć swobodę inwestowania, wedle uznania. W naszym świecie otrzymują Państwo również świetny stosunek jakości do ceny. W żadnym stopniu nie rezygnując z jakości, bezpieczeństwa i zakresu naszych usług inwestycyjnych, oferujemy niewiarygodnie niskie opłaty. Priorytetowe traktowanie Państwa potrzeb pomogło nam stać się wiodącym europejskim brokerem online. Dowodem na nasz sukces jest ponad 2,5 miliony klientów i ponad 100 międzynarodowych nagród.

flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, zagraniczny oddział flatexDEGIRO Bank AG | Amstelplein 1, 1096HA Amsterdam | tel: +31 20 2613072) | e-mail: klienci@degiro.pl | flatexDEGIRO Bank Oddział w Holandii jest zarejestrowany w Holenderskiej Izbie Handlowej pod numerem 82510245. | flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, działający pod nazwą DEGIRO, jest holenderskim oddziałem flatexDEGIRO Bank AG. flatexDEGIRO Bank AG jest nadzorowany głównie przez niemiecki organ nadzoru finansowego (BaFin). W Holandii flatexDEGIRO Bank Dutch Branch jest zarejestrowany w DNB i nadzorowany przez AFM i DNB. | flatexDEGIRO Bank AG jest licencjonowanym niemieckim bankiem nadzorowanym przez niemiecki organ nadzoru finansowego i zarejestrowanym w Niemieckiej Izbie Handlowej pod numerem HRB 105687.