Najpopularniejsze bezprowizyjne ETFy 2021

W DEGIRO oferujemy możliwość inwestowania bez prowizji w wybrane fundusze ETF (exchange-traded funds), znane również jako trackery. Oferujemy tę możliwość, aby maksymalnie ułatwić klientom dywersyfikację portfela. Od czasu ich wprowadzenia w 1993 roku, ETF-y stały się bardzo popularne, głównie dlatego, że oferują:

Dywersyfikacja: Jeden ETF może naśladować zwroty z indeksu, segmentu rynku lub stylu inwestycyjnego.

Niższe opłaty: ETF-y, które są zarządzane pasywnie, mają znacznie niższe koszty w porównaniu z aktywnie zarządzanymi funduszami.

Inwestowanie jak w akcje: Fundusze ETF mają takie same zachowania handlowe i płynność jak akcje na rynku, co pozwala na łatwe kupowanie i sprzedawanie..

ETF-y znajdujące się w największym obrocie

Cztery ETF-y, w które najczęściej inwestowali nasi klienci w 2021 r., pochodzą z Vanguard lub iShares i są inwestowane w akcje globalne lub w indeks S&P 500.

Globalny

1. Vanguard FTSE All-World

[ISIN: IE00B3RBWM25]
Ten fundusz ETF dąży do naśladowania wyników indeksu FTSE All-World Index. Jest to ważony kapitalizacją rynkową indeks akcji globalnych spółek o dużej i średniej kapitalizacji z krajów rozwiniętych i wschodzących. Szczegółowe informacje na temat tego funduszu ETF znajdują się tutaj.

Koszt emitenta (wliczony w cenę ETF):
0.22% roczmie

US

2. Vanguard S&P 500

[ISIN: IE00B3XXRP09]
Ten fundusz Vanguard dąży do śledzenia wyników indeksu Standard & Poor's 500 ('S&P 500') - powszechnie uznawanego benchmarku wyników amerykańskiego rynku akcji, który składa się z akcji 500 dużych amerykańskich spółek. Szczegółowe informacje na temat tego funduszu ETF znajdują się tutaj.

Koszt emitenta (wliczony w cenę ETF):
0.07% rocznie

Global

3. iShares MSCI World

[ISIN: IE00B4L5Y983]
Celem inwestycyjnym tego indeksu tracker jest zapewnienie inwestorom całkowitego zwrotu odzwierciedlającego zwrot z indeksu MSCI World Index. Podobnie jak indeks FTSE AW, który widzimy pod numerem 1 na naszej liście, jest to ważony kapitalizacją rynkową indeks akcji globalnych spółek o dużej i średniej kapitalizacji z krajów rozwiniętych i wschodzących. Szczegóły dotyczące tego funduszu ETF tutaj.

Koszt emitenta (wliczony w cenę ETF):
0.20% rocznie

US

4. iShares S&P 500

[ISIN: IE0031442068]
Podobnie jak numer 2 na tej liście, również ten ETF ma na celu odzwierciedlenie zwrotu z indeksu S&P 500. Szczegółowe informacje o tym ETF-ie tutaj.

Koszt emitenta (wliczony w cenę ETF):
0.07% rocznie

Wolisz inwestować w akcje lokalne czy europejskie?

Jeśli wolisz, by Państwa inwestycje miały bardziej lokalny lub europejski charakter, możesz wybrać fundusz typu tracker, który śledzi FTSE 100 lub EURO STOXX. Poniższe fundusze ETF nie są jedynymi, które śledzą europejskie lub lokalne indeksy, ale wybraliśmy dwa z nich jako przykłady.

EU

iShares EURO STOXX 50

[ISIN: IE0008471009]
Celem tego instrumentu typu tracker jest odzwierciedlenie zwrotu z indeksu EURO STOXX 50. Ten benchmarkowy indeks mierzy wyniki 50 największych spółek w strefie euro. Szczegółowe informacje na temat tego funduszu ETF znajdują się tutaj.

Koszt emitenta (wliczony w cenę ETF):
0.10% rocznie

UK

iShares FTSE 100

[ISIN: IE0005042456]
Ten tracker śledzi indeks FTSE 100, który prawdopodobnie jest Państwu dobrze znany. Ten benchmarkowy indeks śledzi 100 największych brytyjskich spółek notowanych na London Stock Exchange. Szczegółowe informacje na temat tego funduszu ETF można znaleźć tutaj.

Koszt emitenta (wliczony w cenę ETF):
0.07% rocznie

Pełna lista i Zasady Fair Use Policy

Pełna lista ETF-ów bez prowizji oraz Zasady Uczciwego Korzystania znajdują się tutaj. DEGIRO nie otrzymuje żadnych opłat od dostawców funduszy ETF. Na liście znajdują się również fundusze ETF innych emitentów, takich jak Amundi i Lyxor. Oprócz nich na platformie dostępnych jest wiele innych funduszy ETF, za które pobierane są prowizje. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie Opłaty.

Otwórz konto

Informacje zawarte w tym artykule nie są napisane w celach doradczych, ani nie mają na celu rekomendowania jakichkolwiek inwestycji. Należy pamiętać, że od momentu powstania artykułu fakty mogły ulec zmianie. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Można stracić (część) swojego depozytu. Radzimy inwestować wyłącznie w produkty finansowe, które odpowiadają Państwa wiedzy i doświadczeniu.

Cofnij

Wstęp do inwestowania w 10 lekcjach

Akademia Inwestorów academy

Zacznij inwestować już dziś

Otwarcie konta za darmo invest
backtotop

Państwa podróż inwestycyjna zaczyna się tutaj

Otwarcie konta za darmo dołączą Państwo do ponad 2,5 miliony inwestorów korzystających z naszej przyjaznej użytkownikowi platformy.

Uwaga:
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Mogą Państwo stracić (część) zainwestowany kapitał. Sugerujemy inwestować tylko w instrumenty finansowe, które odpowiadają Państwa wiedzy i dośwaidczeniu. Nie jest to rada inwestycyjna.

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem.

icon_close

Chcemy wzmocnić pozycję ludzi, aby stali się najlepszymi inwestorami, jakimi mogą być. Oferując wszechświat możliwości i wyborów na naszej przyjaznej dla użytkownika platformie, usuwamy bariery, aby inwestowanie było dostępne dla każdego: początkujących lub doświadczonych inwestorów. Otrzymują Państwo dostęp do szerokiej gamy produktów na ponad 50 światowych giełdach, aby mieć swobodę inwestowania, wedle uznania. W naszym świecie otrzymują Państwo również świetny stosunek jakości do ceny. W żadnym stopniu nie rezygnując z jakości, bezpieczeństwa i zakresu naszych usług inwestycyjnych, oferujemy niewiarygodnie niskie opłaty. Priorytetowe traktowanie Państwa potrzeb pomogło nam stać się wiodącym europejskim brokerem online. Dowodem na nasz sukces jest ponad 2,5 miliony klientów i ponad 100 międzynarodowych nagród.

flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, zagraniczny oddział flatexDEGIRO Bank AG | Amstelplein 1, 1096HA Amsterdam | tel: +31 20 2613072) | e-mail: klienci@degiro.pl | flatexDEGIRO Bank Oddział w Holandii jest zarejestrowany w Holenderskiej Izbie Handlowej pod numerem 82510245. | flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, działający pod nazwą DEGIRO, jest holenderskim oddziałem flatexDEGIRO Bank AG. flatexDEGIRO Bank AG jest nadzorowany głównie przez niemiecki organ nadzoru finansowego (BaFin). W Holandii flatexDEGIRO Bank Dutch Branch jest zarejestrowany w DNB i nadzorowany przez AFM i DNB. | flatexDEGIRO Bank AG jest licencjonowanym niemieckim bankiem nadzorowanym przez niemiecki organ nadzoru finansowego i zarejestrowanym w Niemieckiej Izbie Handlowej pod numerem HRB 105687.