image_award_gold_left

100

Internationale
Broker Awards

image_award_gold_right

Kupowanie akcji

Czy chcecie Państwo kupić akcje, takie jak PZU? A może wolicie Państwo inwestować w akcje międzynarodowe, takie jak Netflix, Tesla czy Apple? Dzięki DEGIRO macie Państwo dostęp do ponad 50 giełd w 30 krajach.

Otwórz konto

Inwestowanie w akcje, dostępne dla każdego

Inwestorom indywidualnym oferujemy możliwości i stawki profesjonalnych podmiotów. Dzięki temu inwestowanie w akcje jest dostępne dla każdego. Zobaczcie Państwo nasze bezprecedensowo niskie stawki.

Akcje WSE

PROWIZJA

1 PLN

+

KOSZTY

10 PLN

Akcje Europejskie

PROWIZJA

€ 3.90

+

KOSZTY

€ 1

Akcje Amerykańskie

PROWIZJA

€ 1

+

KOSZTY

€ 1

Koszty walutowe, łączności lub zewnętrznych produktów i spreadów mogą mieć zastosowanie. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie poświęconej opłatom.

Trzy najczęściej wybierane przez naszych klientów akcje w 2022 r. to:

 1. Tesla Inc (US88160R1014)
 2. Meta Platforms Inc (US30303M1027)
 3. NIO Inc (US62914V1061)

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Nie jest to rada inwestycyjna.

Jak wybrać swoją pierwszą akcję?

Konto DEGIRO daje dostęp do ponad 50 giełd i 9 kategorii produktów. Mając tak duży wybór, można się zastanawiać, od czego zacząć. W tym filmiku pokazujemy, jak wybrać pierwszą akcję na podstawie własnej wizji lub analizy.

Czym są akcje?

Zasadniczo akcje (zwane również udziałami) to nic innego jak (zbywalny) dowód posiadania części przedsiębiorstwa. Chcesz dowiedzieć się więcej o akcjach? Przeczytaj ten artykuł o inwestowaniu w akcje.

Otwórz konto
Co to jest akcja

Kupowanie akcji dla początkujących

Rozpoczynając inwestowanie, należy rozważyć kilka kwestii. Dobrym punktem wyjścia jest określenie, jakim typem inwestora Państwo jesteście. Jaki jest Państwa styl inwestowania? Czy będziecie Państwo inwestorem aktywnym czy pasywnym?

Jeśli jesteście Państwo nowi w świecie inwestowania, zalecamy zapoznanie się z naszą Akademią Inwestora, w której znajdziecie Państwo informacje na temat inwestowania. Dowiedzcie się Państwo, jak działa inwestowanie, w jakie produkty można inwestować i jaka strategia będzie najodpowiedniejsza. Lekcja 1 pomoże Państwu zrozumieć, jakim typem inwestora Państwo jesteście, a lekcja 6 koncentruje się na wyborze pierwszych akcji.

Samodzielne kupowanie akcji

Samodzielne kupowanie akcji

W DEGIRO oferujemy usługi typu "execution-only". Oznacza to, że nie zarządzamy inwestycjami klientów ani nie świadczymy usług doradztwa inwestycyjnego. Klienci mają możliwość samodzielnego składania zleceń za pośrednictwem naszej platformy inwestycyjnej.

Otwórz konto

Dywersyfikacja

Załóżmy, że Państwa portfel inwestycyjny składa się w całości z akcji jednej spółki. Gdyby ta spółka zbankrutowała lub jej cena gwałtownie spadła, cały Państwa portfel inwestycyjny poniósłby znaczną stratę. Dlatego właśnie rozłożenie ryzyka ma ogromne znaczenie. Przy dobrze zdywersyfikowanym portfelu zyski jednej spółki mogą zrekompensować straty innej. Więcej informacji na temat dywersyfikacji (rozkładania ryzyka) można znaleźć w lekcji 8 w naszej Akademii Inwestora.

Dywersyfikacja
Różne rodzaje zleceń

Różne rodzaje zleceń

Gdy już wiesz, które akcje chcesz kupić, następnym krokiem jest złożenie zlecenia. Ale jak to działa? Można składać różne rodzaje zleceń. Te typy zleceń mają na celu ułatwienie i ukierunkowanie handlu. Więcej informacji na temat różnych typów zleceń i ich działania można znaleźć w lekcji 7 w naszej Akademii Inwestora.

Inwestowanie długoterminowe

Cierpliwość jest cnotą, co z pewnością dotyczy inwestorów. Ci, którzy pozwolą, aby ich inwestycje przynosiły zyski przez dłuższy czas, mogą skorzystać z efektu zwrotu z inwestycji, znanego również jako "procent składany". Działa to w następujący sposób: jeżeli reinwestujecie Państwo zyski z inwestycji, to z czasem mogą one również przynieść zyski. Wraz ze wzrostem zainwestowanej kwoty wpływ tego efektu będzie rósł wykładniczo w miarę upływu czasu. Więcej informacji na temat inwestowania długoterminowego można znaleźć w lekcji 9 w naszej Akademii Inwestora.

Inwestowanie długoterminowe

Kiedy można kupować akcje?

Możesz kupować akcje, gdy giełdy są otwarte. Oferujemy inwestowanie na ponad 50 giełdach na całym świecie. Należy mieć świadomość, że godziny otwarcia tych giełd mogą się różnić. Aby zapoznać się z godzinami otwarcia giełd dostępnych na naszej platformie, odwiedź naszą stronę poświęconą godzinom otwarcia.

Ponad 100 międzynarodowych nagród

Zostaliśmy uznani za jednego z najlepszych brokerów w Europie dzięki naszym niskim opłatom, obsłudze klienta oraz innowacyjnej platformie i aplikacji.

Beste-broker-2023-Cashcow Netherlands

Najlepszy Broker

Cash Cow 2023

UK-award United Kingdom

Najlepszy broker o bardzo niskich prowizjach

FT & IC 2022

PT-award Portugal

Najlepszy broker dla akcji

Rankia 2022

DE-award Germany

Najuczciwszy broker online

NTV 2020

Państwa podróż inwestycyjna zaczyna się tutaj

Otwarcie konta za darmo dołączą Państwo do ponad 2,5 miliony inwestorów korzystających z naszej przyjaznej użytkownikowi platformy.

Uwaga:
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Mogą Państwo stracić (część) zainwestowany kapitał. Sugerujemy inwestować tylko w instrumenty finansowe, które odpowiadają Państwa wiedzy i dośwaidczeniu. Nie jest to rada inwestycyjna.

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem.

icon_close

Chcemy wzmocnić pozycję ludzi, aby stali się najlepszymi inwestorami, jakimi mogą być. Oferując wszechświat możliwości i wyborów na naszej przyjaznej dla użytkownika platformie, usuwamy bariery, aby inwestowanie było dostępne dla każdego: początkujących lub doświadczonych inwestorów. Otrzymują Państwo dostęp do szerokiej gamy produktów na ponad 50 światowych giełdach, aby mieć swobodę inwestowania, wedle uznania. W naszym świecie otrzymują Państwo również świetny stosunek jakości do ceny. W żadnym stopniu nie rezygnując z jakości, bezpieczeństwa i zakresu naszych usług inwestycyjnych, oferujemy niewiarygodnie niskie opłaty. Priorytetowe traktowanie Państwa potrzeb pomogło nam stać się wiodącym europejskim brokerem online. Dowodem na nasz sukces jest ponad 2,5 miliony klientów i ponad 100 międzynarodowych nagród.

flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, zagraniczny oddział flatexDEGIRO Bank AG | Amstelplein 1, 1096HA Amsterdam | tel: +31 20 2613072) | e-mail: klienci@degiro.pl | flatexDEGIRO Bank Oddział w Holandii jest zarejestrowany w Holenderskiej Izbie Handlowej pod numerem 82510245. | flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, działający pod nazwą DEGIRO, jest holenderskim oddziałem flatexDEGIRO Bank AG. flatexDEGIRO Bank AG jest nadzorowany głównie przez niemiecki organ nadzoru finansowego (BaFin). W Holandii flatexDEGIRO Bank Dutch Branch jest zarejestrowany w DNB i nadzorowany przez AFM i DNB. | flatexDEGIRO Bank AG jest licencjonowanym niemieckim bankiem nadzorowanym przez niemiecki organ nadzoru finansowego i zarejestrowanym w Niemieckiej Izbie Handlowej pod numerem HRB 105687.

Logo

Warunki oferty opłat transakcyjnych w wysokości do 100 EUR

Jeśli aktywujecie Państwo swój rachunek inwestycyjny DEGIRO przed 1 sierpnia 2024 r., DEGIRO zwróci Państwu opłaty transakcyjne do wysokości 100 EUR. Do tej oferty mają zastosowanie następujące warunki:

 • Oferta jest ważna do 31 lipca 2024 roku włącznie.
 • W okresie obowiązywania oferty nowi klienci, którzy aktywowali konto, otrzymają zwrot opłat transakcyjnych w wysokości do 100 EUR.
 • Zwrotowi podlegają pierwsze koszty transakcyjne i zewnętrzne opłaty manipulacyjne do kwoty 100 EUR w okresie do 31 sierpnia 2024 roku.
 • Koszty związane z obsługą waluty (AutoFX oraz manualna wymiana) nie podlegają zwrotowi w ramach tej promocji.
 • Zwrot poniesionych kosztów transakcyjnych i zewnętrznych opłat manipulacyjnych (maksymalnie do 100 EUR) zostanie dokonany na Państwa rachunku DEGIRO na początku września 2024.
 • Oferta ta jest ważna tylko dla nowych klientów posiadających polskie konto DEGIRO.
 • Opłaty transakcyjne i koszty manipulacyjne są przeliczane i zwracane w EUR, nawet jeśli są naliczane w PLN. Kwota, która zostanie zwrócona w EUR, jest obliczana na podstawie kursu wymiany walut obowiązującego w dniu zwrotu.
 • Aby móc skorzystać z tej oferty, nowy klient powinien dokonać pierwszego depozytu w celu zatwierdzenia konta (minimalny depozyt wynosi 0,01 EUR) i aktywować swoje konto DEGIRO.
 • Nowi klienci, którzy rozpoczęli rejestrację przed okresem obowiązywania oferty, ale aktywują swoje konto DEGIRO w okresie obowiązywania oferty, również kwalifikują się do skorzystania z tej oferty.
 • Jeśli istniejące konto jest już powiązane z adresem nowego klienta, uczestnictwo jest wykluczone.
 • Każdy nowy klient może ubiegać się o kredyt transakcyjny w wysokości 100 EUR tylko raz.
 • Niniejsza promocja podlega prawu holenderskiemu.

Akceptacja warunków oferty

Biorąc udział w ofercie, klient automatycznie akceptuje warunki i zasady oferty. DEGIRO może przedwcześnie zakończyć kampanię lub zmienić jej warunki. DEGIRO poinformuje o wszelkich zmianach za pośrednictwem strony internetowej.

Uczestnictwo

Udział w ofercie jest otwarty dla wszystkich klientów, którzy aktywowali konto w DEGIRO w dniu lub przed 31 lipca 2024.

icon_close